Zaznacz stronę

Diabelskie trio czyli grzechy główne instruktora cz.4

FITNESS | 0 komentarzy

Dziś kulminacja i prezentacja aż 3 grzechów instruktorskich, które są karygodne, a niestety wciąż tak często popełniane przez instruktorów. Wprawdzie poruszałam je już kilka miesięcy temu, ale temat jest niestety wciąż aktualny, a chyba nie przesadzę jeśli powiem, że jest coraz gorzej.
Jakie to grzechy? Oto one:

buddaGrzech 4
Używanie zdrobnień

Dwa kroczki w prawo, rączka w górę i prawa nóżka w bok – brzmi znajomo? Pali mnie to w uszy i wytrąca nie tylko z równowagi, ale i sprawia, że trudniej jest mi skupić się na treningu. Poza tym krótkie hasła są nie tylko bardziej zrozumiałe i łatwiejsze w odbiorze, ale i moim zdaniem są bardziej profesjonalne. Może niektórzy stwierdzą, że się czepiam, ale myślę, że będą to osoby, które same tak mówią i główki, a nawet główeczki są dla ich uszu najpiękniejszą muzyką świata.
Przeczytaj zatem cały wpis o używaniu zdrobnień przez instruktorów

Grzech 5
Brak kompetencji i szybkie szkolenia weekendowe
“Zostań instruktorem w weekend” – hasło tak popularne, tak chwytliwe, tak przyciągające. Widnieje na wielu plakatach i banerach, a w czasie wakacji jest chyba najczęściej używanym hasłem w ogłoszeniach dotyczących szkoleń. Moim zdaniem to kłamstwo. Owszem, papier możesz dostać, ale czy staniesz się po takim weekendzie instruktorem? Instruktor to ktoś, kto uczy, a jak można uczyć innych, jeśli samemu trzeba odrobić jeszcze wiele lekcji.
Ten grzech braku kompetencji i niedostatecznej wiedzy jest nie tylko niezwykle częsty, ale jakże niebezpieczny dla klientów i całej branży.
Przeczytaj więcej na temat szkoleń weekendowych i ekspresowych instruktorów.

wpis5Grzech 6
Instruktor zapatrzony w lustro
Dlaczego wciąż tak ciężko jest zrozumieć, że lustra na sali treningowej nie są dla instruktora? Gdy widzę jak na dzień dobry instruktor staje tyłem do grupy i zostaje już tak przez cały trening, to mam ochotę wyjść, a i tak pewnie trener by tego nie zauważył.
Jak to jest z tym lustrem? Przeczytaj cały wpis: Lustereczko, powiedz przecie

Prawda, że te grzechy są ci znane? Na pewno spotkałeś się z tym, niezależnie od tego, czy jesteś instruktorem, klientem, czy managerem klubu fitness. To samo dotyczy oczywiście instruktorów tańca czy innych dziedzin.

A już za tydzień ostatni i chyba najcięższy z siedmiu grzechów głównych instruktora. Domyślacie się jaki? 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Kto zasługuje na koronę? O “najlepszych” w branży fitness

Kto jest najlepszy? Który instruktor, menedżer, trener personalny? Jaki sprzęt do ćwiczeń, jakie zajęcia i w końcu który klub fitness zasługuje na koronę? Wielu mówi o sobie w superlatywach, a Ty? Nawet jeśli myślisz, że Tobie to nie grozi, to dobrze będzie, jeżeli...

Jak dziękować? 5 niebanalnych prezentów dla klientów klubu fitness.

Nie musisz dziękować swoim klientom za to, że wybrali właśnie twój klub. Nie musisz doceniać ich wytrwałości. Nie musisz też być wdzięczny za ich lojalność ani dawać prezentów w podziękowaniu. W ogóle nic nie musisz. Jeśli jednak myślisz poważnie o swoim biznesie, to...

Mówić czy nie? O szczerości instruktorów cz.2

Czy instruktor fitness powinien mówić klientom klubu o swoich troskach? A może niech lepiej siedzi cicho zawsze i wszędzie? W części I dowiedziałeś się, co na ten temat sądzą instruktorzy oraz klienci klubów. Dziś podpowiem Ci, kiedy lepiej być szczerym, a kiedy...

Newsletter

Czy chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter, a nie przegapisz najnowszych wpisów.

Dodatkowo dostaniesz w prezencie Fitnessowe Must Know, czyli listę 6 rzeczy, które pomogą uniknąć fitnessowo-biznesowych problemów.

Zgoda