Zaznacz stronę

Plakaty motywacyjne, czyli jak niemożliwe uczynić możliwym

FITNESS | 1 komentarz

Bez względu na to, jaki cel sobie obierzesz, potrzebujesz tylko jednej rzeczy, by go zrealizować. Czy chodzi o czas, pieniądze, a może wsparcie przyjaciół? Choć i te elementy okażą się pomocne, to jednak najważniejsza jest… motywacja. Bez niej nawet najprostsze zadanie utknie w początkowej fazie realizacji, nie mówiąc już o poważnych przedsięwzięciach, które prawdopodobnie nie wyjdą nawet z fazy planów. W jaki sposób rozbudzić w sobie waleczne nastawienie do świata i utrzymać je na dłużej, niż tylko kilka dni? Nieocenione okażą się plakaty motywacyjne zawieszone w siłowni, w służbowym biurze lub w naszej kuchni.

Znane powiedzenie mówi, że wiara góry przenosi. Taką wiarą może być dla nas właśnie motywacja, która rozbudza przekonanie, że uda nam się dokonać czegoś, co jest dla nas bardzo ważne i jednocześnie bardzo trudne. Mówienie o motywacji warto zacząć od tego, że wszystko, co robimy w życiu, bierze swój początek w naszej głowie. Kluczem jest jednak nie tylko podjęcie decyzji, że coś zrobimy, ale nasze nastawienie do tego, które musi być pozytywne i pełne pasji. Choć na co dzień o tym nie myślimy, to bardzo dużą rolę w realizacji marzeń odgrywa podejście, jakie nami kieruje. Ludzie pełni wiary w powodzenie swojej misji częściej odnoszą sukcesy, niż ci, którzy zakładają, że coś pójdzie nie tak. Jeśli jednak uzbroimy się w najpotężniejszą broń, czyli motywację, możemy być pewni, że nic nie stanie nam na przeszkodzie. Co jednak zrobić, żeby nie ulotniła się tak szybko, jak szybko się pojawiła? Już spieszymy z odpowiedzią.

Siłownia pełna pozytywnej energii

Zapisanie się na siłownię to znakomity pierwszy krok do tego, by zadbać o nasze zdrowie i sprawność fizyczną. Nasz początkowy entuzjazm może jednak bardzo szybko wyparować, gdy okaże się, że ćwiczenia są naprawdę ciężkie, po godzinie wytężonej aktywności jesteśmy całkowicie wykończeni, a oczekiwane efekty nie pojawiają się tak szybko, jakbyśmy tego chcieli. W momencie załamania potrzebujemy bodźca, który utrzyma nas na powierzchni. W tej roli świetne okażą się plakaty motywacyjne. Siłownia dzięki nim stanie się miejscem, w którym zbudujemy nie tylko naszą tężyznę fizyczną, ale także popracujemy nad naszym charakterem. Bardzo łatwo jest się poddać i zrezygnować z marzeń, ale życie ze świadomością, że ominęło nas coś istotnego jest nie do zniesienia. Prosty, zwięzły napis zdziała więcej, niż moglibyśmy się spodziewać. „Dreams don’t work unless you do”, „Winners don’t wait for chances, they take them” lub „It doesn’t get easier, you just get stronger” – takie hasła wyeksponowane w miejscu, w którym wylewamy siódme poty sprawią, że o wiele łatwiej będzie nam znosić ciężar kolejnych ćwiczeń. Warto pamiętać, że większość z nas jest wzrokowcami i o wiele lepiej przyswaja sobie informacje utrwalone w formie wizualnej. Właśnie na tym polega siła oddziaływania motywacyjnych plakatów.

Biuro, które zmotywuje Cię do pracy

Motywacja potrzebna nam jest jednak nie tylko do wykonania kolejnej serii ćwiczeń na siłowni. Każdego dnia stajemy przed zadaniami, które są dla nas prawdziwym wyzwaniem. Gdy mamy dobry humor i wszystko idzie po naszej myśli, z chęcią podejmiemy się nowej misji. Jeśli jednak to nie jest nasz dzień, a nastawienie do świata jest dalekie od tego właściwego, to nawet codzienny obowiązek staje się przeszkodą nie do przekroczenia. Możemy powtarzać sobie w głowie jak mantrę, że to minie, ale takie rozwiązanie nie zawsze działa. O wiele lepszym i pewniejszym pomysłem okażą się zawieszone przy naszym biurku plakaty motywacyjne po angielsku lub, jeśli wolimy, po polsku. Jakie hasła sprawdzą się najlepiej w biurze? Takie, które odbudują naszą wiarę w siebie: „I can and I will”, „One who makes no mistakes makes nothing at all”, „Believe you can and you’re halfway there”. Zaletą takich dekoracji jest to, że będą się doskonale prezentować w miejscu pracy, w którym nie możemy pozwolić sobie na ekstrawaganckie ozdoby. Elegancka czcionka i prosta forma nie zaburzą oficjalnego charakteru pomieszczenia.

Przepis na dobre nawyki żywieniowe

Aby mieć siły zarówno do intensywnych treningów, jak i umysłowej pracy w biurze, potrzebujemy energii, którą czerpiemy z posiłków, ale tylko wtedy, gdy są one wartościowe i bogate w ważne dla nas składniki odżywcze. Najczęściej jednak jadamy w biegu, a po powrocie do domu zmęczeni sięgamy po gotowe dania lub mrożone półprodukty. Na dłuższą metę taka dieta może okazać się nie tylko uboga, ale także bardzo szkodliwa, dlatego naszym celem powinno być wyrobienie w sobie dobrych nawyków w czym pomogą nam plakaty motywacyjne. Odpowiednio dobrane hasła zawieszone w  kuchni sprawią, że będziemy pamiętać o naszym nowym, zdrowym postanowieniu. Napis nie musi odnosić się bezpośrednio do sfery dietetyki, najważniejsze, żebyśmy wiedzieli, jakie niesie dla nas przesłanie. Hasło „Chase your dream” przypomni Ci, że dążysz do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów, więc zamiast batona wybierzesz słodki owoc, a napis „Don’t be afraid of change – it is leading you to a new beginning” spowoduje, że zamiast kupować to, co zwykle, wprowadzisz na listę zakupów nowe, zdrowsze produkty, z którymi zmienisz swoje żywieniowe nawyki.

Warto pamiętać, że bez względu na to, co robimy i co nas spotyka, to tylko od nas zależy, czy się poddamy, czy będzie konsekwentnie dążyć do realizacji naszych marzeń. Bycie zmotywowanym 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu może być trudne, ale odpowiednio dobrane hasła umieszczone w miejscach, gdzie ta motywacja jest nam szczególnie potrzebna sprawią, że o wiele łatwiej będzie nam wytrwać w najtrudniejszym nawet postanowieniu.

*Wpis powstał we współpracy z marką REDRO

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Qi Gong – moje odkrycie miesiąca.

Zobaczyłam morze i oczy się zaświeciły. Usłyszałam delikatne dźwięki - odprężyłam się. Wykonałam pierwsze ruchy i wiedziałam, że będzie dobrze. Potem pojawiły się łzy i zszedł stres z ostatnich dni. Poczułam spokój w głowie, a energię w ciele. QiGong - moje odkrycie...

TOP 7 narzędzi przydatnych w tworzeniu treningów online

Jak zmontować trening video? Skąd brać zdjęcia? Jak stworzyć grafikę promującą treningi? Przed tobą 7 narzędzi których używam na co dzień w świecie treningów online i w ogóle podczas pracy w Internecie. Polecam je, bo bardzo ułatwiają pracę, są proste w obsłudze,...

Newsletter

Czy chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter, a nie przegapisz najnowszych wpisów.

Dodatkowo dostaniesz w prezencie Fitnessowe Must Know, czyli listę 6 rzeczy, które pomogą uniknąć fitnessowo-biznesowych problemów.

Zgoda