Zaznacz stronę

Wywołaj zdjęcia i wspomnienia

LIFESTYLE, Polecam | 7 Komentarze

Jestem staroświecka i dobrze mi z tym. Wywołuję zdjęcia, kupuję albumy, a na półkach ustawiam zdjęcia swoich bliskich. A ty kiedy ostatni raz wywołałeś zdjęcia i wspomnienia?

wywolywanie-zdjec

Pewnie kilka lub kilkanaście lat temu. Ale spytam inaczej: kiedy wydrukowałeś choć kilka zdjęć,by umieścić je w pięknej ramce lub albumie? Jeśli zrobiłeś to w ciągu ostatniego roku, to brawo – nie jestem sama. Ramki, które dostaję w prezencie wprawdzie kurzą się, ale przynajmniej gdy są w nich zdjęcia bliskich, to z przyjemnością biegam ze ścierką. Wolę tak, niż miałyby się kurzyć rzucone w kąt, czekając na swój wielki moment, który u wielu osób nieprędko nadejdzie. Dlaczego?

Bo niestety większość z Was trzyma setki, jeśli nie tysiące zdjęć w telefonie i na dysku swojego komputera. Mam rację, prawda?
Trzaskasz foty jedna za drugą, nie pamiętasz o tych, które zostały zrobione kilka dni temu, a co dopiero mówić o tych z wakacji, ślubu czy urodzin dziecka. Zdarzają się w związku z tym tragedie i nie mówię tu o chorobie, biedzie czy śmierci. Tragedią okazuje się zgubienie telefonu lub uszkodzenie dysku na twoim laptopie. Przeżywasz, że na smartfonie były najważniejsze chwile z twojego życia, zdjęcia dziecka czy partnera. Wtedy pojawiają się rozpaczliwe posty na Facebooku, z prośbą o pomoc w odnalezieniu telefonu, nagrody i błagania o namiary na informatyka – cudotwórcę.

Wywołanie, czy wydruk zdjęć to wywołanie wspomnień. To przywołanie chwil, które są nieraz ukryte tak głęboko w twojej pamięci, że trzeba byłoby przeprowadzić porządne odgruzowanie, by tam dotrzeć. Teraz żyjemy w tak dużym pędzie i natłoku obowiązków, że potrzebujemy bodźców, które uświadomią nam, że jest dobrze. Potrzebujemy tego, by przypomnieć sobie, że jesteśmy szczęśliwi, że mamy wspaniałe osoby wokół siebie i mnóstwo cudownych chwil za sobą i ze sobą.
Powiesz, że przedmioty nie są ważne, że liczą się wspomnienia… W porządku, każdy ma swoje spojrzenie na tę kwestię. Jednak namawiam Cię, by spróbować. To nie boli. Zachęcam Cię, by zobaczyć jak to jest, gdy:

 • Czekając na telefon od syna – nastolatka, spojrzysz na śmieszną minę swojego malca sprzed kilkunastu lat.
 • Przygotowując po nocy raporty dla szefa, zerknie na Ciebie mąż czy żona dodając ci otuchy.
 • Mieszkając z dala od rodzinnego domu ujrzysz swoich rodziców, którzy tęsknią, lub są już daleko…
 • Zatrzymasz się na chwilę i stwierdzisz: “Super były te wakacje, musimy znów tam pojechać”.
 • Zamiast włączać dziecku bajkę pooglądasz z nim albumy: pokażesz te z jego dzieciństwa, opowiesz wiele ciekawych historii.

Mogłabym tak wymieniać długo, ale niech każdy z Was spróbuje i sam zobaczy, jakie to cudowne uczucie zatrzymać się na chwilę i pozwolić sobie na moment uśmiechu, tęsknoty, wzruszenia i miłości.

Dziś wystarczy poświęcić chwilę na to, by mieć te zdjęcia za kilka dni,  jutro, lub nawet za kilka godzin. Teraz możesz bez wychodzenia z domu zamówić wydruk zdjęć z dostawą do domu. Ci, którzy są niecierpliwi, mogą podjechać do punktu samoobsługowego, gdzie w kilka minut można mieć zdjęcia.
Ja najczęściej korzystam z :

 • EMPIK FOTO
 • FOTOJOKER
 • ROSSMANN
  Gdy przeprowadzałam się do nowego mieszkania i znajomi pytali mnie, czy już mam wszystko gotowe, mówiłam “NIE”, dopóki na ścianie w salonie nie pojawiły się ramki ze zdjęciami rodzinnymi. Teraz, gdy mam do kogo się uśmiechnąć, nawet gdy fizycznie jestem sama w domu, mogę powiedzieć, że to jest mój dom,moje chwile, moje miejsce.
  ramki-na-zdjeciaNa koniec mam dla Ciebie zadanie:
  Wywołaj choć kilka zdjęć do końca roku 2016, a najlepiej zrób generalny fotograficzny porządek w pamięci telefonu i komputera, by zrobić miejsce na nowe, cudowne chwile, które czekają na Ciebie w 2017 roku.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Kto zasługuje na koronę? O “najlepszych” w branży fitness

Kto jest najlepszy? Który instruktor, menedżer, trener personalny? Jaki sprzęt do ćwiczeń, jakie zajęcia i w końcu który klub fitness zasługuje na koronę? Wielu mówi o sobie w superlatywach, a Ty? Nawet jeśli myślisz, że Tobie to nie grozi, to dobrze będzie, jeżeli...

Jak dziękować? 5 niebanalnych prezentów dla klientów klubu fitness.

Nie musisz dziękować swoim klientom za to, że wybrali właśnie twój klub. Nie musisz doceniać ich wytrwałości. Nie musisz też być wdzięczny za ich lojalność ani dawać prezentów w podziękowaniu. W ogóle nic nie musisz. Jeśli jednak myślisz poważnie o swoim biznesie, to...

Mówić czy nie? O szczerości instruktorów cz.2

Czy instruktor fitness powinien mówić klientom klubu o swoich troskach? A może niech lepiej siedzi cicho zawsze i wszędzie? W części I dowiedziałeś się, co na ten temat sądzą instruktorzy oraz klienci klubów. Dziś podpowiem Ci, kiedy lepiej być szczerym, a kiedy...

Newsletter

Czy chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter, a nie przegapisz najnowszych wpisów.

Dodatkowo dostaniesz w prezencie Fitnessowe Must Know, czyli listę 6 rzeczy, które pomogą uniknąć fitnessowo-biznesowych problemów.

Zgoda