Wywołaj zdjęcia i wspomnienia

LIFESTYLE, Polecam | 7 Komentarze

Jestem staroświecka i dobrze mi z tym. Wywołuję zdjęcia, kupuję albumy, a na półkach ustawiam zdjęcia swoich bliskich. A ty kiedy ostatni raz wywołałeś zdjęcia i wspomnienia?

wywolywanie-zdjec

Pewnie kilka lub kilkanaście lat temu. Ale spytam inaczej: kiedy wydrukowałeś choć kilka zdjęć,by umieścić je w pięknej ramce lub albumie? Jeśli zrobiłeś to w ciągu ostatniego roku, to brawo – nie jestem sama. Ramki, które dostaję w prezencie wprawdzie kurzą się, ale przynajmniej gdy są w nich zdjęcia bliskich, to z przyjemnością biegam ze ścierką. Wolę tak, niż miałyby się kurzyć rzucone w kąt, czekając na swój wielki moment, który u wielu osób nieprędko nadejdzie. Dlaczego?

Bo niestety większość z Was trzyma setki, jeśli nie tysiące zdjęć w telefonie i na dysku swojego komputera. Mam rację, prawda?
Trzaskasz foty jedna za drugą, nie pamiętasz o tych, które zostały zrobione kilka dni temu, a co dopiero mówić o tych z wakacji, ślubu czy urodzin dziecka. Zdarzają się w związku z tym tragedie i nie mówię tu o chorobie, biedzie czy śmierci. Tragedią okazuje się zgubienie telefonu lub uszkodzenie dysku na twoim laptopie. Przeżywasz, że na smartfonie były najważniejsze chwile z twojego życia, zdjęcia dziecka czy partnera. Wtedy pojawiają się rozpaczliwe posty na Facebooku, z prośbą o pomoc w odnalezieniu telefonu, nagrody i błagania o namiary na informatyka – cudotwórcę.

Wywołanie, czy wydruk zdjęć to wywołanie wspomnień. To przywołanie chwil, które są nieraz ukryte tak głęboko w twojej pamięci, że trzeba byłoby przeprowadzić porządne odgruzowanie, by tam dotrzeć. Teraz żyjemy w tak dużym pędzie i natłoku obowiązków, że potrzebujemy bodźców, które uświadomią nam, że jest dobrze. Potrzebujemy tego, by przypomnieć sobie, że jesteśmy szczęśliwi, że mamy wspaniałe osoby wokół siebie i mnóstwo cudownych chwil za sobą i ze sobą.
Powiesz, że przedmioty nie są ważne, że liczą się wspomnienia… W porządku, każdy ma swoje spojrzenie na tę kwestię. Jednak namawiam Cię, by spróbować. To nie boli. Zachęcam Cię, by zobaczyć jak to jest, gdy:

 • Czekając na telefon od syna – nastolatka, spojrzysz na śmieszną minę swojego malca sprzed kilkunastu lat.
 • Przygotowując po nocy raporty dla szefa, zerknie na Ciebie mąż czy żona dodając ci otuchy.
 • Mieszkając z dala od rodzinnego domu ujrzysz swoich rodziców, którzy tęsknią, lub są już daleko…
 • Zatrzymasz się na chwilę i stwierdzisz: “Super były te wakacje, musimy znów tam pojechać”.
 • Zamiast włączać dziecku bajkę pooglądasz z nim albumy: pokażesz te z jego dzieciństwa, opowiesz wiele ciekawych historii.

Mogłabym tak wymieniać długo, ale niech każdy z Was spróbuje i sam zobaczy, jakie to cudowne uczucie zatrzymać się na chwilę i pozwolić sobie na moment uśmiechu, tęsknoty, wzruszenia i miłości.

Dziś wystarczy poświęcić chwilę na to, by mieć te zdjęcia za kilka dni,  jutro, lub nawet za kilka godzin. Teraz możesz bez wychodzenia z domu zamówić wydruk zdjęć z dostawą do domu. Ci, którzy są niecierpliwi, mogą podjechać do punktu samoobsługowego, gdzie w kilka minut można mieć zdjęcia.
Ja najczęściej korzystam z :

 • EMPIK FOTO
 • FOTOJOKER
 • ROSSMANN
  Gdy przeprowadzałam się do nowego mieszkania i znajomi pytali mnie, czy już mam wszystko gotowe, mówiłam “NIE”, dopóki na ścianie w salonie nie pojawiły się ramki ze zdjęciami rodzinnymi. Teraz, gdy mam do kogo się uśmiechnąć, nawet gdy fizycznie jestem sama w domu, mogę powiedzieć, że to jest mój dom,moje chwile, moje miejsce.
  ramki-na-zdjeciaNa koniec mam dla Ciebie zadanie:
  Wywołaj choć kilka zdjęć do końca roku 2016, a najlepiej zrób generalny fotograficzny porządek w pamięci telefonu i komputera, by zrobić miejsce na nowe, cudowne chwile, które czekają na Ciebie w 2017 roku.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Komunikacja menedżera z zespołem okiem instruktorów fitness i tańca

Komunikacja między menedżerem klubu fitness a zespołem nie zawsze przebiega sprawnie. Menedżerowie nieraz uciekają od rozmów, nie dotrzymują słowa, zapominają o tym, by ważne kwestie ustalać na początku współpracy. Oprócz mojego spojrzenia na tę kwestię, dowiesz się...

Miłość w klubie fitness – temat tabu czy codzienność?

Na siłowni ćwiczy piękna, zgrabna kobieta. Mężczyźni trenujący wokół nie mogą powstrzymać się od spojrzeń, a i kobiety zerkają z podziwem lub nutą zazdrości. Po chwili podchodzi do niej trener personalny i całuje.  Nie jest to namiętna, filmowa scena, a raczej zwykły...

Newsletter

Czy chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter, a nie przegapisz najnowszych wpisów.

Dodatkowo dostaniesz w prezencie Fitnessowe Must Know, czyli listę 6 rzeczy, które pomogą uniknąć fitnessowo-biznesowych problemów.

Zgoda