Zaznacz stronę

Jak spełnić postanowienie noworoczne i zacząć ćwiczyć?

LIFESTYLE, Pozytywnie | 11 Komentarze

Kto z was podjął te wyzwanie rok temu? Jeśli ci się nie udało, zrób to teraz. Treningi to jedno z najbardziej popularnych noworocznych postanowień. Na początku jest pięknie, a kończy się jak zwykle. Trzeba to zmienić i powiem ci jak.

 “Pożycz dychę” – to jedno z moich postanowień na mijający i nadchodzący rok i mam nadzieję, że stanie się także twoim.

zacznij-cwiczycJak to działa?

  • Pożyczasz codziennie zaledwie 10 minut od swojego czasu.
  • Wykorzystujesz go na aktywność fizyczną.
  • Nie bój się ! Nie musisz robić tysiąca wypadów ani skakać na jednej nodze dookoła bloku. Wybierz ćwiczenia, które będą odpowiednie dla Ciebie, które będą w zgodzie z tobą. Dla jednych będą to pompki, a dla innych krótki spacer z psem. Znajoma będzie ćwiczyć codziennie Pilates, podczas gdy może ty będziesz kręcić biodrem do latynoskich rytmów. Gdy będziesz mieć ciężki dzień porozciągasz się, lub po prostu zamkniesz oczy i skupisz się na swoim oddechu. Możliwości jest wiele, a minut zaledwie 10. Aż szkoda je zmarnować.

Od razu uprzedzę: Jeśli rozważasz zakup płyty z ćwiczeniami np. Ewy Chodakowskiej, to najpierw przeczytaj wpis, w którym podpowiem ci, czego się wystrzegać, by nie zaszkodzić sobie: Płyta “Sekret” Ewy Chodakowskiej.

Pożyczasz – musisz oddać.

Pożyczone 10 minut oddasz i to z nawiązką, gdy zamiast szukania kolejnej diety cud pójdziesz na randkę do kina. Gdy zamiast stać w kolejce po leki na nadciśnienie spędzisz czas z rodziną i gdy zamiast narzekać godzinami na swój wygląd i samopoczucie powiesz krótkie : “Czuję się świetnie”.

Może zastanawiasz się po co mi te 10 minut każdego dnia skoro pracuję ćwicząc? Dlatego, że właśnie nie zawsze, a nawet rzadko pracuję ćwicząc. Na sali nie jestem dla siebie, tylko dla klientów. To im poświęcam uwagę, koryguję błędy, jestem do ich dyspozycji. Tak, tak, wiem – wielu instruktorów przychodzi na salę “zrobić swój trening”. Pisałam o tym tutaj: Instruktor zapatrzony w lustro.  Na swój trening  muszę znaleźć dodatkowy czas. Jest różnie – czasem uda mi się wygospodarować godzinę na trening w domu, innym razem idę do kogoś na zajęcia, by poczuć się klientem. Wychodzi różnie. Dlatego od 1 stycznia  pożyczam dychę i ciebie też zachęcam.

Zrób coś dobrego dla swojego zdrowia, ciała i pogody ducha.

Kto podejmuje wyzwanie razem ze mną? Dołącz do wyzwania TUTAJ.
Wersja dla opornych – pożycz piątaka, (tylko 5 minut)

 Proponuję także inne wyzwania w 2017 roku, które uczą, bawią i uszczęśliwiają. Które podejmujesz? 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Kto zasługuje na koronę? O “najlepszych” w branży fitness

Kto jest najlepszy? Który instruktor, menedżer, trener personalny? Jaki sprzęt do ćwiczeń, jakie zajęcia i w końcu który klub fitness zasługuje na koronę? Wielu mówi o sobie w superlatywach, a Ty? Nawet jeśli myślisz, że Tobie to nie grozi, to dobrze będzie, jeżeli...

Jak dziękować? 5 niebanalnych prezentów dla klientów klubu fitness.

Nie musisz dziękować swoim klientom za to, że wybrali właśnie twój klub. Nie musisz doceniać ich wytrwałości. Nie musisz też być wdzięczny za ich lojalność ani dawać prezentów w podziękowaniu. W ogóle nic nie musisz. Jeśli jednak myślisz poważnie o swoim biznesie, to...

Mówić czy nie? O szczerości instruktorów cz.2

Czy instruktor fitness powinien mówić klientom klubu o swoich troskach? A może niech lepiej siedzi cicho zawsze i wszędzie? W części I dowiedziałeś się, co na ten temat sądzą instruktorzy oraz klienci klubów. Dziś podpowiem Ci, kiedy lepiej być szczerym, a kiedy...

Newsletter
Czy chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter, a nie przegapisz najnowszych wpisów.

Dodatkowo dostaniesz w prezencie Fitnessowe Must Know, czyli listę 6 rzeczy, które pomogą uniknąć fitnessowo-biznesowych problemów.

Zgoda