Zaznacz stronę

Nie nabieraj wody w usta.

LIFESTYLE, Męczy i dręczy | 0 komentarzy

Czy usuwam twoje komentarze? Nie. Zrobię to tylko w trzech przypadkach, gdy:

  1. Będziesz używać wulgaryzmów.
  2. Twój komentarz będzie tzw. hejtem, pełnym nienawiści, wyzywającym mnie lub innych.
  3. Twój wpis będzie miał charakter reklamowy. Na tego typu komentarze będą osobne wpisy i tam będziecie mogli reklamować siebie i innych do woli.

NIE MAM RACJI ?

Pamiętaj – nie musisz się ze mną zgadzać. Masz prawo mieć inne zdanie, tak samo jak ja mam prawo mieć swoje. Subiektywne spojrzenie na otaczający świat to nie tylko moje prawo, ale i istota blogowania. Nie usunę twojego komentarza tylko dlatego, że uważasz inaczej. To normalne, że ilu ludzi, tyle opinii. Mało tego – chętnie poznam twoje zdanie. Daję Ci szansę na twoje spojrzenie i tak samo ty daj mi szansę na odpowiedź. Zdania odmienne od moich to szansa na merytoryczną dyskusję. Przecież nie chodzi o kłótnie i wyzywanie, a o wymianę zdań z klasą i szacunkiem. Pisanie prywatnej wiadomości na Facebooku i blokowanie mojej osoby to moim zdaniem niedojrzałe podejście i strach przed uzyskaniem odpowiedzi.

Życzę Wam także więcej dystansu do siebie i otaczającego Was świata. Nie odpowiadam bowiem za to, jak interpretujesz moje słowa. Dlatego nie doszukuj się na siłę swojej osoby w każdym tekście. Czasem jednak schowaj dumę do kieszeni i spróbuj przyznać się przed sobą, że jakiś tekst może choć trochę ciebie dotyczy. Raz jesteś w górze, innym razem schodzisz piętro niżej. Równowaga musi być. Ja też potrafię się z siebie pośmiać, wiem jakie mam braki.  Już wkrótce zdradzę wam moje słabości, rzeczy, których się wstydzę i w sobie nie lubię.

LUBISZ TO?

Wiem, że nieraz łatwiej przychodzi negowanie niż chwalenie, bo wzbudza więcej emocji, ale jeśli czymś zasłużyłam na twoje uznanie to z przyjemnością się o tym dowiem. Cieszą mnie bardzo Wasze pozytywne komentarze i ciepłe słowa. Kiedy piszesz maila chwaląc moje “lekkie pióro” lub mówisz, że nie mogłaś oderwać się od jakiegoś wpisu, to dajesz mi motywację do dalszej pracy. Gdy dziękujesz za pomocny artykuł to wręczasz mi tym samym nagrodę za noce spędzone przed komputerem i obolałe dłonie.

Dlatego doceniam bardzo każdy twój wysiłek, chwilę poświęconą na skomentowanie wpisu na blogu czy krótkiej notatki na Facebooku. Wiem, że teraz wszyscy żyjemy w biegu, dlatego podwójnie doceniam każda minutę, którą spędzasz na dodaniu komentarza. Ta chwila, kiedy bloger, (choć jeszcze ciężko mi się tak określić), otrzymuje powiadomienie o nowym komentarzu – bezcenna. To naprawdę dodaje skrzydeł.

Co ze słynnym “Lubię to” ? Głupota i strata czasu – też tak kiedyś myślałam. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że każde polubienie sprawia, że wówczas Facebook uznaje wpis za atrakcyjny i wyświetla się on większej liczbie osób. Dlatego jeśli coś ci się podoba lub po prostu kibicujesz mi, to polub, skomentuj, udostępnij. Nie błagam cię, nie będę klękać i żebrać. Po prostu proszę o mały gest wsparcia, który naprawdę raduje i daje siły do dalszego działania.

Taki mały “like”, a cieszy niczym jajko z niespodzianką:)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Kto zasługuje na koronę? O “najlepszych” w branży fitness

Kto jest najlepszy? Który instruktor, menedżer, trener personalny? Jaki sprzęt do ćwiczeń, jakie zajęcia i w końcu który klub fitness zasługuje na koronę? Wielu mówi o sobie w superlatywach, a Ty? Nawet jeśli myślisz, że Tobie to nie grozi, to dobrze będzie, jeżeli...

Jak dziękować? 5 niebanalnych prezentów dla klientów klubu fitness.

Nie musisz dziękować swoim klientom za to, że wybrali właśnie twój klub. Nie musisz doceniać ich wytrwałości. Nie musisz też być wdzięczny za ich lojalność ani dawać prezentów w podziękowaniu. W ogóle nic nie musisz. Jeśli jednak myślisz poważnie o swoim biznesie, to...

Mówić czy nie? O szczerości instruktorów cz.2

Czy instruktor fitness powinien mówić klientom klubu o swoich troskach? A może niech lepiej siedzi cicho zawsze i wszędzie? W części I dowiedziałeś się, co na ten temat sądzą instruktorzy oraz klienci klubów. Dziś podpowiem Ci, kiedy lepiej być szczerym, a kiedy...

Newsletter

Czy chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter, a nie przegapisz najnowszych wpisów.

Dodatkowo dostaniesz w prezencie Fitnessowe Must Know, czyli listę 6 rzeczy, które pomogą uniknąć fitnessowo-biznesowych problemów.

Zgoda