Lustereczko, powiedz przecie…Dla kogo są lustra na sali treningowej?

FITNESS | 7 Komentarze

Zastanów się po co są lustra na sali treningowej. Czy po to, by powiększyć optycznie salę? A może po to, by klienci mogli korygować swoje ruchy? Nie, skąd. Przecież lustro na sali fitness jest po to, by instruktor mógł się w nim przeglądać i poprawiać swoje błędy, nie klientów. 
Tak niestety uważa wielu instruktorów i nie potrafię zrozumieć dlaczego osoby z takim podejściem wciąż prowadzą zajęcia. Któregoś lata, kiedy miałam sporo wolnego wolnego czasu, kupiłam karnet do jednego z warszawskich klubów. (Tak –  jestem jednym z tych nielicznych instruktorów, którzy chodzą na zajęcia do innych). Zajęcia były różne – raz lepsze, raz gorsze, instruktorzy bywali świetni i tacy, którym wiele można by zarzucić. Najbardziej jednak utkwiły mi w pamięci jedne zajęcia wzmacniające, bo już po rozgrzewce miałam ochotę wyjść z sali. Powstrzymałam się, a z każdą minutą było tylko gorzej. Instruktorka niemal całe zajęcia prowadziła tyłem do grupy. Nie mogę tego pojąć. Myślałam, że czasy kiedy instruktor prowadzi zajęcia wciąż tyłem do uczestników już dawno minęły i nie wrócą, a tu taka niemiła niespodzianka. Instruktorka nie podeszła do żadnego klienta ani razu, nie skorygowała żadnego błędu, (chyba że swojego). Ledwo się powstrzymywałam, by nie podejść do tych, którym kolana podczas wykonywania przysiadów wychodziły pół metra przed stopę. Prowadząca z wielkim zaangażowaniem motywowała do pracy…siebie. Z wielkim zacięciem wykonywała wszystkie ćwiczenia, obserwując dokładnie każdy swój ruch w lustrze. Gdybym wyszła z sali, nawet by nie zauważyła.
Oczywiście nie pojawiłam się ponownie na zajęciach u tej instruktorki. Jednak najbardziej przykre jest to, że klienci, nieświadomi swoich błędów będą nadal tłumnie przychodzić na zajęcia bo jest moc, bo boli, bo można się spocić. Tylko, że za kilka lat będzie bolało 100 razy mocniej.

PAMIĘTAJ:

Instruktor ma prowadzić zajęcia dla klientów, nie dla siebie. Na swój trening musi znaleźć dodatkowy czas, a prowadząc zajęcia musi mieć na uwadze klientów. Powinien zwracać uwagę na technikę, korygować błędy, dbać o ich bezpieczeństwo.

Atmosfera zajęć, nawiązanie dobrego kontaktu z grupą jest istotne. Nie osiągnie tego wpatrując się non stop w lustro.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Qi Gong – moje odkrycie miesiąca.

Zobaczyłam morze i oczy się zaświeciły. Usłyszałam delikatne dźwięki - odprężyłam się. Wykonałam pierwsze ruchy i wiedziałam, że będzie dobrze. Potem pojawiły się łzy i zszedł stres z ostatnich dni. Poczułam spokój w głowie, a energię w ciele. QiGong - moje odkrycie...

TOP 7 narzędzi przydatnych w tworzeniu treningów online

Jak zmontować trening video? Skąd brać zdjęcia? Jak stworzyć grafikę promującą treningi? Przed tobą 7 narzędzi których używam na co dzień w świecie treningów online i w ogóle podczas pracy w Internecie. Polecam je, bo bardzo ułatwiają pracę, są proste w obsłudze,...

Newsletter

Czy chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter, a nie przegapisz najnowszych wpisów.

Dodatkowo dostaniesz w prezencie Fitnessowe Must Know, czyli listę 6 rzeczy, które pomogą uniknąć fitnessowo-biznesowych problemów.

Zgoda