Czy wystrój sali fitness ma znaczenie? Tak, i to wcale nie małe!

FITNESS | 0 komentarzy

Jakie są nasze priorytety, gdy przychodzimy na trening do klubu fitness? Ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Przeznaczoną na rozwój fizyczny godzinę chcemy jak najefektywniej wykorzystać tak, by rozruszać wszystkie nasze mięśnie, a po skończonym wysiłku być z siebie dumnym. I choć do tego potrzebny nam jest przede wszystkim racjonalny plan ćwiczeń, odpowiedni sprzęt i motywacja, to nie bez znaczenia jest także wystrój sali, w której wylewamy siódme poty. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka.

Większość z nas jest estetami, choć może nie zdajemy sobie z tego sprawy. To fakt, że wolimy spędzać czas w ładnej i zadbanej przestrzeni, niż w brudnym, zabałaganionym pokoju. Estetycznie urządzone i efektowne wnętrze może diametralnie zmienić nasz odbiór tego, co się w nim znajduje. Gdy szukamy solidnego banku zwracamy uwagę nie tylko na ofertę firmy, ale także na wystrój biura czy szatę graficzną strony internetowej. Jakość świadczonych usług powinna iść w parze ze stroną wizualną. Tylko wtedy mamy do czynienia z harmonijną wizją firmy czy przedsiębiorstwa, która jest niezbędna, by zapewnić sobie szerokie grono stałych klientów. Jak ten fakt ma się do wystroju klubu fitness? Odpowiednio urządzona i udekorowana sala znacznie podniesie jakość tego miejsca nadając mu zupełnie nowego charakteru. W jaki sposób to osiągnąć? Najszybszym rozwiązaniem są fototapety sportowe. Dlaczego warto w nie zainwestować? Oto kilka powodów.

Dobre pierwsze wrażenie

Gdy odwiedzamy dane miejsce po raz pierwszy zwracamy uwagę na każdy szczegół, a kwestie wizualne poddawane są szczególnej ocenie. Gdy przychodzimy do klubu fitness oceniamy nie tylko lokalizację, nastawienie pracowników do klientów, szatnię czy jakość sprzętów, ale także samą salę, w której spędzimy najbliższą godzinę. Jeśli jest praktycznie urządzona, estetyczna i panuje w niej przyjazna atmosfera, to więcej, niż pewne, że wpłynie to na pozytywną ocenę siłowni. Pewnie wielu zastanawia się w tym momencie, co można zrobić, by takie miejsce nabrało charakteru i odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy, że znajdziemy odpowiednie fototapety. Sport potrafi być bardzo widowiskowy, dlatego idealnym rozwiązaniem będzie przedstawienie jednej z dyscyplin. Świetne efekty zapewni nam wzór ukazujący sportowców na łonie natury. Malowniczy krajobraz stanie się namiastką przyrody, a przestrzenny wzór powiększy optycznie niewielki metraż sali.

Motywacja do ćwiczeń

Na samym początku powiedzieliśmy, że do ćwiczeń potrzebne są nam nie tylko sprzęty, ale także motywacja. Bez niej po kilku dniach, w najlepszym wypadku tygodniach, nasz plan spali na panewce, a my zostaniemy z wyrzutami sumienia, że zabrakło nam sił. Większość z nas jest wzrokowcami, dlatego odpowiedni wystrój sali w klubie fitness pomoże nam utrzymać motywację na najwyższym poziomie. W tej roli sprawdzą się dwie fototapety sportowe. Pierwszą są wzory ukazujące ćwiczących, wysportowanych ludzi o wyrzeźbionych sylwetkach przypominających antyczne, greckie posągi. Gdy będziemy mieć taki obraz przed oczami z pewnością nie zapomnimy do jakich efektów dążymy wykonując kolejną serię ćwiczeń. Drugą propozycją są tapety z motywującymi napisami. Na ścianie znakomicie będą się prezentować takie hasła jak: Just do it, Keep calm and fight on albo Train hard or stay home. Większość osób, która rezygnuje z wizyt w fitness klubie, robi to dlatego, że nie widzi rezultatów, które, jak wiadomo, nie przychodzą od razu. Zwięzłe, ale trafiające w sedno hasło będzie swego rodzaju przypomnieniem, by nie ustawać w drodze do swojego celu.

Klub do którego się wraca

Lubimy spędzać czas w ładnym otoczeniu niezależnie, czy dotyczy to restauracji, kawiarni czy naszego ulubionego parku. Takie miejsca mogą znajdować się nawet na drugim końcu miasta, ale jeśli dobrze się w nich czujemy, pojedziemy tam nie zwracając uwagi na czas, jaki musimy na to poświęcić. Podobnie jest z klubem fitness. Gdy ktoś już raz znajdzie swoją ulubiona miejscówkę, to nie zamieni jej na inną, choć byłby kuszony ofertami nowo otwartych punktów. Właśnie z tego powodu warto zadbać o wyjątkowy wystrój klubu. Jeśli chcemy, by nasi klienci do nas wrócili, musimy im dać do tego powód. Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się nowoczesny sprzęt i kompetentni pracownicy oraz instruktorzy, ale odpowiedni wystrój wnętrza jest integralną częścią takiego miejsca, dlatego nie można o tym zapominać. O jakości klubu fitness świadczą goście, którzy do niego wracają, a szansę tę zwiększamy tworząc im znakomite warunki do ćwiczeń i przyjazną atmosferę, którą mogą zapewnić między innymi fototapety sportowe.

Pokaż się światu!

Efektowny wystrój klubu fitness może mieć jeszcze jedną zaletę, z której skorzystają nie tylko klienci, ale także sami właściciele. O czym mowa? Nie od dziś wiadomo, że dźwignią biznesu jest dobra reklama. Bez niej najlepsze nawet przedsięwzięcie szybko zniknie w natłoku innych, nowo powstających firm. Przygotowując materiały reklamowe takie jak ulotki, plakaty czy krótkie spoty transmitowane na przykład na ekranach znajdujących się w tramwajach czy autobusach będziemy mogli wykorzystać jako tło odpowiednio urządzoną i udekorowaną fototapetą salę. Takie wnętrze z pewnością łatwo zapadnie w pamięć i przyczyni się do zwiększonego zainteresowania. Koszt takiej dekoracji jest niewielki, montaż zajmie jedno popołudnie, a efekty będą naprawdę zachwycające.

Co mogą prezentować fototapety sportowe? Piłka nożna, siatkówka czy bieganie to prawdopodobnie pierwsze, co przychodzi nam do głowy. Jednak szeroki wybór wzorów jakie znajdziemy w sklepach pozwoli nam dobrać dokładnie takie przedstawienie jakiego potrzebujemy do ozdobienia naszego klubu fitness. Ścienne dekoracje uzupełnią wystrój sali, wprowadzą do niej przyjemną atmosferę i będą świetną motywacją do intensywnych ćwiczeń i o takie rezultaty nam chodzi!

Wpis powstał we współpracy z marką Myloview.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Qi Gong – moje odkrycie miesiąca.

Zobaczyłam morze i oczy się zaświeciły. Usłyszałam delikatne dźwięki - odprężyłam się. Wykonałam pierwsze ruchy i wiedziałam, że będzie dobrze. Potem pojawiły się łzy i zszedł stres z ostatnich dni. Poczułam spokój w głowie, a energię w ciele. QiGong - moje odkrycie...

TOP 7 narzędzi przydatnych w tworzeniu treningów online

Jak zmontować trening video? Skąd brać zdjęcia? Jak stworzyć grafikę promującą treningi? Przed tobą 7 narzędzi których używam na co dzień w świecie treningów online i w ogóle podczas pracy w Internecie. Polecam je, bo bardzo ułatwiają pracę, są proste w obsłudze,...

Newsletter

Czy chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter, a nie przegapisz najnowszych wpisów.

Dodatkowo dostaniesz w prezencie Fitnessowe Must Know, czyli listę 6 rzeczy, które pomogą uniknąć fitnessowo-biznesowych problemów.

Zgoda