Jak spełnić postanowienie noworoczne i zacząć ćwiczyć?

wyzwanie-2

Kto z was podjął te wyzwanie rok temu? Jeśli ci się nie udało, zrób to teraz. Treningi to jedno z najbardziej popularnych noworocznych postanowień. Na początku jest pięknie, a kończy się jak zwykle. Trzeba to zmienić i powiem ci jak.

 „Pożycz dychę” – to jedno z moich postanowień na mijający i nadchodzący rok i mam nadzieję, że stanie się także twoim.

zacznij-cwiczycJak to działa?

  • Pożyczasz codziennie zaledwie 10 minut od swojego czasu.
  • Wykorzystujesz go na aktywność fizyczną.
  • Nie bój się ! Nie musisz robić tysiąca wypadów ani skakać na jednej nodze dookoła bloku. Wybierz ćwiczenia, które będą odpowiednie dla Ciebie, które będą w zgodzie z tobą. Dla jednych będą to pompki, a dla innych krótki spacer z psem. Znajoma będzie ćwiczyć codziennie Pilates, podczas gdy może ty będziesz kręcić biodrem do latynoskich rytmów. Gdy będziesz mieć ciężki dzień porozciągasz się, lub po prostu zamkniesz oczy i skupisz się na swoim oddechu. Możliwości jest wiele, a minut zaledwie 10. Aż szkoda je zmarnować.

Od razu uprzedzę: Jeśli rozważasz zakup płyty z ćwiczeniami np. Ewy Chodakowskiej, to najpierw przeczytaj wpis, w którym podpowiem ci, czego się wystrzegać, by nie zaszkodzić sobie: Płyta „Sekret” Ewy Chodakowskiej.

Pożyczasz – musisz oddać.

Pożyczone 10 minut oddasz i to z nawiązką, gdy zamiast szukania kolejnej diety cud pójdziesz na randkę do kina. Gdy zamiast stać w kolejce po leki na nadciśnienie spędzisz czas z rodziną i gdy zamiast narzekać godzinami na swój wygląd i samopoczucie powiesz krótkie : „Czuję się świetnie”.

Może zastanawiasz się po co mi te 10 minut każdego dnia skoro pracuję ćwicząc? Dlatego, że właśnie nie zawsze, a nawet rzadko pracuję ćwicząc. Na sali nie jestem dla siebie, tylko dla klientów. To im poświęcam uwagę, koryguję błędy, jestem do ich dyspozycji. Tak, tak, wiem – wielu instruktorów przychodzi na salę „zrobić swój trening”. Pisałam o tym tutaj: Instruktor zapatrzony w lustro.  Na swój trening  muszę znaleźć dodatkowy czas. Jest różnie – czasem uda mi się wygospodarować godzinę na trening w domu, innym razem idę do kogoś na zajęcia, by poczuć się klientem. Wychodzi różnie. Dlatego od 1 stycznia  pożyczam dychę i ciebie też zachęcam.

Zrób coś dobrego dla swojego zdrowia, ciała i pogody ducha.

Kto podejmuje wyzwanie razem ze mną? Dołącz do wyzwania TUTAJ.
Wersja dla opornych – pożycz piątaka, (tylko 5 minut)

 Proponuję także inne wyzwania w 2017 roku, które uczą, bawią i uszczęśliwiają. Które podejmujesz? 

Reklamy

11 uwag do wpisu “Jak spełnić postanowienie noworoczne i zacząć ćwiczyć?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s