Nie rób tego w kinie, czyli 3 typy uciążliwych widzów.

Zanim pójdziesz do kina lub teatru zastanów się, czy na pewno tego chcesz. Są zachowania, które mogą innych doprowadzić do furii i romantyczną randkę zamienić w stresujący wieczór.

GRUŹLIK

Niedawno polecałam Wam randkę ze sobą. Zapomniałam wspomnieć o jednym szczególe, który próbował popsuć mi wieczór. Była nim kobieta siedząca kilka miejsc obok, kaszląca niczym gruźlik przez cały film. Próbowałam nie zwracać na to uwagi, ale było to duże wyzwanie. Pamiętaj – jeśli jesteś chory, to po prostu zostań w domu. Twój głośny i rozpraszający kaszel to jedno, a drugie to zarażanie wszystkich wokół. Do kompletu można dodać tych, którzy mają ciche dni z chusteczką higieniczną i pociągają nosem przez cały seans. Wrażenia dźwiękowe – niezapomniane.

CUKIERKOWY POTWÓR

Chipsy i popcorn w kinie są jeszcze do przeżycia. W końcu reklamy trwające 30 minut są tu pomocne i zazwyczaj zdążymy zjeść wszystkie przekąski przed rozpoczęciem filmu. Rozpakowania cukierka raczej nie usłyszysz, bo dobre nagłośnienie w kinie robi swoje. Co innego w teatrze. Tu najmniejszy szelest przeszkadza i dekoncentruje nie tylko innych widzów, ale i aktorów. Poza tym jest to brak szacunku do ich pracy. Czy naprawdę nie można powstrzymać się przed zjedzeniem ulubionej czekoladki do przerwy?

KOMÓRKOWIEC

W niektórych teatrach przypomina się o wyciszeniu telefonów przed rozpoczęciem spektaklu. Zawsze taki komunikat znajdzie swoich odbiorców. Najczęściej zdarza się jednak ktoś, kto postanawia zwrócić na siebie uwagę i wówczas rozlega się : „Jestem w teatrze, później oddzwonię”. Niektórzy powinni zostawiać w szatni komórkę wraz z kurtką, bo chyba nie ma na nich innego sposobu.

Wszystkie trzy przykłady są niestety prawdziwe. Razem z tymi gruźlikami, cukierkowymi potworami i komórkowcami byłam na jednej sali w kinie lub w teatrze. Emocje – bezcenne, zwłaszcza gdy ma się dobry słuch. Nie życzę tego nikomu. Jednak aby tego nie doświadczyć,  musimy się zastanowić, czy nam nie zdarza się także popełniać takich błędów. Pomyśl o tym przy okazji kolejnego wyjścia do kina, teatru, filharmonii. Myślenie : „Zapłaciłem, więc mi wolno” jest tu kompletnie nie ma miejscu. Ciesz się z miłego wieczoru i pozwól też cieszyć się innym.

 

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Nie rób tego w kinie, czyli 3 typy uciążliwych widzów.

  1. Ale to prawdziwe, niestety ;). Mnie i tak najbardziej wkurzają znudzone dzieci: na SW 7 przede mną siedział jakiś mały chłopiec. Robił to wszystko o czym pisałaś + komentował film głośno, śmiał się w miejscach powagi i ogólnie był nieznośny. Rodzice mieli to gdzieś. Cóż…

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s